به وب سایت آموزشی

payamnaderi.com

خوش آمدید 

در اینجا قرار هست که درباره ی خودم ، وبسایتم و کارهایی که قرار هست در این سایت انجام بدهم با شما صحبت کنم .

حدودا از سن ۶ سالگی کار فروشندگی رو آغاز کردم از فروش شانسی گرفته تا فروش اسباب بازی های خودم و حتی آب زرشکی که مادرم اون رو درست کرده بود .

البته تمام این کارها فقط برای تفریح بود و در اوقات فراغت من انجام میشد .

وقتی بزرگتر شدم و دانش آموز شدم به همراه پدرم به مغازه ی ایشون رفتم و اصول اولیه ی کاسبی رو آموزش دیدم .

البته که خودم دوست نداشتم مغازه داری یادبگیرم ولی خُب ، یادگرفتم .

کم کم تونستم فروشندگی رو یادبگیرم و با همکاران اطرافم هم ارتباط برقرار بکنم .

این روند تا دهه ی هشتاد شمسی ادامه داشت و در اواخر سال ۸۸ تصمیم گرفتم که دنیای جدیدی رو تجربه کنم و از مغازه ی پدرم بیام بیرون و مستقل کار کنم .

دقیقا یادم نیست که اون زمان چرا این تصمیم رو گرفتم ولی بیشتر از همه دوست داشتم مدیر خودم باشم و  بتوانم از توانایی هایم کسب درآمد کنم .

راستش از اینکه یکی بخواد بهم دستور بده خیلی خوشم نمیاد و دوست دارم همیشه ایده های جدید رو تست کنم .

 

بعد از اینکه مستقل شدم رفتم سراغ روزنامه ی همشهری و دنبال کار بازاریابی گشتم .

با خودم گفتم بازاریابی کاریه که نه کسی بهت دستور میده و نه قراره که زیر دست کسی و تو یه چهارچوب خاص کار کنی و نه اینکه از همه مهمتر نیاز به سرمایه ی اولیه داره . بنابراین این شغلیه که به دردت میخوره .

خلاصه که بالاخره کار پیدا کردم اونم چه کاری

البته هرچند وقت یک بار صنف فعالیتم عوض میشد .

چند تاش رو واستون مثال میزنم

ویزیتوری لوازم غیر مصرفی سوپرمارکت ها

تو این شرکت مدیرمون میگفت تو حرفه ای هستی و خوب میتونی صحبت کنی ولی باید یکم صبر کنی و بیشتر بری دنبال مشتری تا یکم جا بیفتی ( حرفای مدیر رو من اثر نداشت و از اونجا درومدم ) چون حیطه ی فعالیتم رو دوست نداشتم

بازاریابی و فروش لوازم تحریر به سازمان ها

یه مدت رویای بیزنس تو بازارتهران رو داشتم . به خاطر همین با پسرخالم یه خط تلفن گرفتیم ، کارت ویزیت چاپ کردیم و با یکی از دوستان بازاری صحبت کردیم تا آدرس مغازه و شماره تلفن اون رو بزنیم رو کارت ویزیتمون و خودمون رو صاحب مغازه معرفی کنیم تا مشتری ها به ما اعتماد کنن .

مدرس بازاریابی و فروش

حدودا ۶ ماه تو این کار بودیم ، اون موقع نمیدونستم چرا هرجا میریم واسه بازاریابی و موقعی که میخوایم مشتری رو پرزنت کنیم  مشتری میگه باشه باهاتون تماس میگیرم ولی بعدا زنگ نمیزنن .

بعدها فهمیدم که چقدر نابلد بودیم ….

بازاریابیB TO C  برای شرکت های حمل و نقل در تهران

فروش B to C یعنی اینکه محصولت رو مستقیم به دست مصرف کننده برسونی و هیچ واسطه ای وجود نداشته باشه . یه مدتی هم برای یه شرکت باربری بازاریابی انجام میدادم .

فعالیت در حوزه ی بازاریابی شبکه ای یا network marketing

چقدر خاطره دارم از این کار . نتوورک مارکتینگ تنها راه رسیدن به آرزوها ( البته اون موقع بچه های نتوورک این حرف رو میگفتن )

خودم که خیلی راحت پرزنت شدم و با عشق رفتم تو این کار . اون موقع یه تو یه شرکت کارگری میکردم و موقعی که با نتوورک آشنا شدم کارم رو ول کردم . چندین ماه کار کردیم و بعضی ها رو هم پرزنت و انصافا خوب کار کردیم ولی شرکت به یه مشکلی خورد و یه وقفه تو کار ایجاد شد همین باعث شد که از این کار هم بیام بیرون .

بازاریابی و فروش خدمات عکاسی به تالارهای عروسی

یادم رفت بگم ، شغل پدرم عکاسی بود و من هم از بچگی با ایشون کار میکردم . یه روزی به فکر گسترش کار بودم و این ایده اومد تو ذهنم که برم و جاهایی که نیاز به عکاس و فیلمبردار دارن رو پرزنت کنم . رفتم و موفق هم شدم ولی بازهم تو این کار فعالیت نکردم . ( دلیلش رو جلو تر بهتون میگم )

بازاریابی و فروش کتاب های صوتی در نمایشگاه کتاب تهران

تو فکر بیزنس اینترنتی بودم که یهو اومد تو ذهنم که یه سایت فروش کتاب صوتی راه بندازم . یه جمله ی باحال از عطار شنیده بودم که خودم همین الان کلاس هام رو معمولا با این شعر به پایان میرسونم ..

مدرس بازاریابی و فروش

تو خود پای در راه بده و هیچ مپرس -که خود را بگویدد که چون باید رفت

تحت تاثیر این شعر ، رفتم تو نمایشگاه کتاب تهران و با حداقل ۵۰ تا ناشر صحبت کردم تا با همدیگه همکاری کنیم .  باهاتون تماس میگیرم دوباره تکرار شد ولی این دفعه خیلی سمج بودم و بالاخره با چند تا از اونا ارتباط گرفتم ولی بازهم ادامه ندادم .

ادامه ندادم

چون اون رشته رو دوست نداشتم

چون نتونستم اونجوری که باید و دلم میخواد پول در بیارم

چون بلد نبودم پرزنت کنم

چون نمیتونستم خوب با دیگران ارتباط بگیرم

چون بلد نبودم با وردپرس کار کنم

کم کم از کار فروش دلزده شدم و تصمیم گرفتم که به دنبال کار ثابت بگردم و به هدفم نیز رسیدم و در جایی که شغل اون هیچ ربطی به فروشندگی و مهارت ارتباطی نداشت استخدام شدم .

چند سال این روند را ادامه دادم

تا اینکه …….

دوباره به یاد گذشته افتادم یعنی روزهایی که اگر درآمد داشتم به خاطر توانایی های خودم بود و اگر درآمد نداشتم بازهم به خاطر عدم توانمندی خودم ،

به یاد روزهایی افتادم که میتونستم بفروشم ولی نفروختم ، میتونستم ارتباط سازی کنم ولی نکردم ، به یاد گذشته ای افتادم که باید خیلی بهتر بود ولی نشد  . یجورایی یاد روزهای آزادی افتادم ، روزهایی که مجبور نبودم به خاطر یه حقوق ثابت نسبتا خوب عمر خودم رو تباه کنم . 

 

دیگه وقت تغییر فرا رسید

باید تغییرمیکردم وگرنه

به قول ترکیه ای ها

تامام ……

به همین دلیل به سراغ مطالعه ی کتاب های روانشناسی موفقیت رفتم و یک عالمه کتاب خوندم .  تو اکثر این کتب تنها راه رسیدن به موفقیت را فعالیت در شغلی عنوان میکردند که شغل مورد علاقه مان باشد .

بنابراین فهمیدم که برای رسیدن به موفقیت باید در شغلی که دوستش دارم…

بعد از مطالعه ی ده ها کتاب و شرکت در چندین دوره ی آموزشی فشرده در زمینه ی موفقیت و ماه ها تفکر و تعقل فهمیدم که من چه کسی هستم و چه کاری را باید انجام دهم .

فهمیدم که اَی دل غافل

باید کاری رو انجام بدی که دوستش داری وگرنه نمیتونی دووم بیاری و به موفقیت برسی

بالاخره موفقیت بهاء داره دیگه

اگه آسون بود که الان همه پروفوسور و کارآفرین میشدن .

بنابراین رفتم سراغ شغل مورد علاقم

یعنی

آموزش بازاریابی و فروش اونهم به صورت حرفه ای

قبل از اینکه این سایت  رو راه بندازم و تیم آموزشی رو تشکیل بدم نزدیک به دوسال دوره های حرفه ای این کار رو گذروندم ، فهمیدم که چرا اونطوری که باید نتونستم بفروشم ، مشکلات کار فروش رو درک کردم و تکنیک هایی که از دوره هایی که رفتم و کتاب هایی که خوندم رو پیاده سازی کردم تا ببینم جواب میده یا نه !

خدارو شکر که جواب داد

اونم چه جوابی و شدم یک حرفه ای در زمینه ی فروش

بالاخره فهمیدم که من کی هستم و چیکار باید بکنم

من کی هستم ؟

تو یه جمله خودم رو معرفی میکنم

 

من پیام نادری هستم ،نویسنده ی ۲ جلد کتاب در زمینه ی کسب و کار و مهارت ارتباطی و ده ها مقاله در مورد کسب و کار و همچنین سخنران ، مدرس ، محقق و یک عاشق سینه چاک  در زمینه ی بازاریابی و فروش و بنیانگذار تیم آموزشی پیام نادری

 

بنابراین من فقط مدرس فروش نیستم من فروشنده ای هستم که فروش را تدریس میکند .

مدرس بازاریابی و فروش

تمرکز من به همراه تیمم که جلوتر باهاشون آشنا میشید ، تولید محتوای علمی و کاربردی هستش . در واقع یا مقاله نمینویسیم یا اینکه یه چیز به درد بخور مینویسیم ، یا ویدئو و صدا ضبط نمیکنیم به غیر از اینکه بخوایم مطلب کاربردی خدمت شما ارائه بدیم .

سمینار و کارگاه هم همینطور یا کار نمیکنیم و یا اگه کار کنیم سعی میکنیم که حرفه ای کار کنیم . 

بنابراین اگه بخوام رسالت  وب سایت و تیم payamnaderi.com رو تو یک جمله بیان بکنم باید بگم که رسالت ما

آموزش مطالبی هست که درآمد شما و سازمانتون رو بیشتر میکنه و مطالبی که باعث میشه شما به یک مدیر و یا یک فروشنده ی حرفه ای تبدیل شوید .

با ما همراه باشید

دوست شما پیام نادری

مدرس بازاریابی و فروش

 

و در آخر جناب آقای مهندس سامان مقدمی مدیریت برنامه های من

( در یک جمله معرفی میکنم : مرد فوق العاده خلاق ، پرانرژی و آچار فرانسه تیم ما )